O nás

O nás

Galerie Panský dům, jejímž správcem a provozovatelem je Dům kultury Uherský Brod, vystavuje v prostorách Panského domu, Foyer Domu kultury a také v několika lokalitách napříč městem. Ročně se zde uskutečňuje 10 – 11 výstav, přičemž je galerie technicky vybavena na prezentaci všech výtvarných oborů.

V jejich prostorách vystavovaly desítky vynikajících českých a slovenských výtvarných umělců, například Adolf Born, Karel Chaba, Albín Brunovský, Jiří Andrle, Karel Demel, Vladimír Suchánek, Kornelie a Zdeněk Němečkovi, Jan Beran, Vlado Bača, Fero Tomik, Anton Štubňa, Miroslav Horníček, Miroslav Konrád, Jiří Suchý, Josef Herčík, Petr Sikula, Pavel Dias, Jindřich Štrait, Zdeněk Thoma a řada dalších. K nedožitým 75. narozeninám Vladimíra Koštovala připravila naše galerie výstavu, která poprvé a možná i naposled dokumentovala komplexně tvorbu tohoto vynikajícího sochaře a kreslíře. Galerie Panský dům dává také velký prostor k prezentaci špičkových regionálních výtvarných umělců jako jsou Tomáš Měšťánek, Otmar Oliva, Josef Kieswetter, Zdeněk Targus Červinka, Mirek Malina, Zdeněk Tománek, Saša Zahradník, Jan Černý, Zdeněk Hudeček, Jindra Pelková, Ida Vaculková, Vladimír Groš, František Chrástek a další.

V devadesátých letech se zde uskutečnila také řada výstav s mezinárodní účastí, například současná slovenská grafika – Robert Brun, Robert Jančovič, Karol Ondriečka, bretonští malíři Moarch Eveno, Štefan Dupray, El Malegol, Francouz Jean Ladrou a prestižní putovní výstava „Umění čínského zvěrokruhu“ propagující současnou vrcholnou výtvarnou tvorbu Tchaj-wanu. Tato výstava putovala po hlavních evropských městech a v České republice se uskutečnila pouze v Galerii panský Dům v Uherském Brodě.

Svým rozsahem a kvalitou výstavnické činnosti se galerie řadí mezi uznávané specializované kulturní instituce působící na území Zlínského kraje.